خیر، نمی شود. هیچ راهی برای تقلب در آزمون پی تی ای با وجود پروتکل های سنگین نظارتی مانند چک هویت شناسایی، چک بیومتریک کف دست و امضای دیجیتال صوتی وجود ندارد. در ادامه به معرفی برخی از این پروتکل های نظارتی می پردازیم.

۱- پروتکل شناسایی هویت افراد

داوطلبان آزمون پی تی ای تنها با ارائه پاسپورت معتبر و امضاء شده حق ورود به مرکز آزمون و نشستن برای آزمون را دارند. حتی یک کارت گواهی خودرو معتبر و یا سایر کارت های معتبر هویتی مورد تایید مراکز پی تی ای نمی باشد.

در حفظ پاسپورت خود قبل از ازمون بسیار کوشا باشید.

۲- چک بیومتریک کف دست

در مراکز برگزاری آزمون پی تی ای، کف دست داوطلبان در بانک اطلاعاتی ذخیره می شود و برای بررسی های آتی از آن استفاده می شود. این چک نیز یکی دیگر از پروتکل های نظارتی برای تایید هویت افراد است. در این صورت اگر شما ۱۰ دقیقه وقت استراحت را بخواهید استفاده کنید و از محل برگزاری خارج شوید و به مثلا سرویس بهداشتی و یا اتاق استراحت بروید. در بازگشت شما نیاز دارید که پاسپورت و چک بیومتریک را مجدد انجام دهید.

۳- بررسی وسایل همراه داوطلب

در بدو ورود داوطلب به محل قرارگیری برای آزمون پی تی ای، همه اقلام همراه داوطلب چک می شود و از طریق دستگاه های مغناطیسی از داوطلب خواسته می شود تا هرگونه دستبند، ساعت هوشمند، گردنبند، انگشتر و یا اقلام یادداشت برداری و کاغذ در لاکرم روم گذاشته شود. هیچ وسیله اضافه ای حق ورود به محل آزمون را ندراد. در این مقاله به بررسی کامل وسایل همراه داوطلب پرداخته ایم.

۴- امضای دیجیتالی صوتی

یکی دیگر از پروتکل های نظارتی در آزمون پی تی ای، امضای دیجیتال صوتی است. این مورد در ابتدای آزمون و در ابتدای بخش گفتار اجرا می شود. در این بخش که در این مقاله مفصل توضیح داده ایم، از کاربر خواسته می شود که صدای خود را در قالب چند پاسخ ضبط کنند. این نمونه صوتی همراه با کارنامه شما به موسسات مورد نظر شما از سوی موسسه پیرسون ارسال می شود.

توصیه می کنیم قبل از شرکت در آزمون اصلی و برای آشنایی با شرایط آزمون ابتدا در ماک تست های رایگان وب سایت thepte شرکت کنید.

در هر حال تقلب در آزمون پی تی ای به هیچ عنوان امکان پذیر نیست، مگر اینکه در مرکز اصلی پیرسون فردی را بشناسید که این نیز با پروتکل های نظارتی آنجا غیرممکن است.

(Visited 625 times, 1 visits today)

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *