بله، نمره منفی در آزمون زبان انگلیسی PTE مورد محاسبه قرار می گیرد. نمره منفی در برخی از انواع سوالات آزمون وجود دارد و در برخی دیگر خیر! در این مقاله به بررسی سوالات دارای نمره منفی می پردازیم و با روش پاسخگویی با آن به صورت کلی آشنا می شویم.

۱- سوالات چندانتخابی ریدینگ

Multiple-choice, choose multiple answers

در بخش سوالات مربوط به خواندن (Reading)، داوطلبان آزمون PTE از نوع سوالات چندجوابی ۲ یا ۳ سوال دریافت می کنند. متنی در حدود ۲۰۰ کلمه برای داوطلب پدیدار می شود و فرصت دارد تا نسبت به سوال بیش از یک جواب صحیح را انتخاب کند. اگر داوطلب یک مورد را اشتباه انتخاب کند، سپس نمره پاسخ صحیح را نیز خنثی می کند و بیهوده می شود. اما اگر داوطلب آزمون پی تی ای همه موارد را اشتباه بزند، آنگاه نمره از نمره کل کسر می شود. از این رو بسیار در پاسخ دهی به سوالات هوشیار عمل کنید.

۲- چندجوابی های بخش شنیدار

Multiple-choice, choose multiple answers (Listening)

در بخش شنیدار (Listening)، داوطلب PTE از نوع سوالات MCCMA دو یا سه سوال دریافت می کند. پس از پخش یک فایل ویدیویی یا صوتی، داوطلب می تواند بیش از یک جواب صحیح را انتخاب کند. اگر داوطلب پاسخ یک مورد را اشتباه بزند، پاسخ صحیح دیگر او نیز لغو می شود. اگر داوطلب همه جواب های یک سوال را اشتباه بزند نمره از نمره کل کسر می شود.

۳- هایلایت کلمات اشتباه

در بخش شنیدار (Listening)، پس از بخش یک فایل صوتی به همراه متن نوشتاری آن، داوطلب موظف است تا کلماتی که با صدای پخش شده همخوانی ندارند را بیابد و آن ها را هایلایت کند. اگر کلمات را به اشتباه زرد رنگ کنند، به معنای حذف نمره از پاسخ های صحیح و نمره کل او محسوب می شود.

    توصیه می کنیم قبل از شرکت در آزمون اصلی در یک ماک تست (‌آزمون شبیه سازی شده)‌ با کارنامه کامل شرکت کنید:

(Visited 284 times, 1 visits today)

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *