در این مقاله به یکی دیگر از انواع سوالات بنام Highlight Incorrect Words می پردازیم. در این نوع سوالات، فایل صوتی پخش می شود و در آن برخی کلمات متفاوت از آنچه در متن روبروی خود می بینید هستند. وظیفه داوطلب پی تی ای پیدا کردن کلمات اشتباه (‌ متفاوت )در متن و هایلایت کردن آن کلمات است. به محض کلیک بر روی کلمات در این بخش آن کلمه هایلایت می شود. البته با کلیک مجدد روی همون کلمه از هایلایت خارج می شود.

بایدها و نبایدها

در هر نوع بخشی از سوالات پی تی ای مواردی است که به شما کمک می کنند تا با انجام و یا پرهیز از انجام آن ها نمره بهتری در امتحان کسب کنید:

۱- تنها اگر ۱۰۰ درصد مطمئن هستید هایلایت کنید!

تصویری از محیط تمرینی HIW در وب سایت thepte.com

در این بخش از سوالات نیز همانند چند انتخابی های لیسینینگ و ریدینگ، نمره منفی خواهید داشت. در این صورت اگر ۱۰۰ درصد نسبت به پاسخ خود یقین ندارید از کلیک کردن و هایلایت کردن نهایی کلمات پرهیز کنید.

2. جلوتر خط اول را بخوانید.

خط اول را قبل از شروع صدا بخوانید

در تایم قبل از شروع پخش صدا که ۱۰ ثانیه است، حتما خط اول متن روبروی خود را بخوانید. در این صورت شما تصویر کلی از آنچه می شنوید خواهید داشت. مطمئنا زمان کافی برای روخوانی کل متن وجود ندارد اما بهتر است از فرصت قبل از پخش صدا برای روخوانی خط اول استفاده کنید.

۳- به محض شنیدن کلمات اشتباه هایلایت کنید

به هیچ عنوان در این تمرین یادداشت برداری و یا به هر شکلی انتخاب کلمات اشتباه را به تاخیر نیاندازید. چرا که اینکار تمرکز شما را در هنگام پخش صوت برهم می زند. بهتر است با نشانگر موس روی خطوط روبروی خود حرکت کنید و به محض فهمیدن کلمه اشتباه روی آن کلیک کنید.

نکته مهم این است که اگر شما کلمات را نیز هایلایت کرده باشید می توانید ان ها را قبل از حرکت به سوال بعدی از حالت هایلایت خارج کنید.

(Visited 149 times, 1 visits today)

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *