این سوالی است که معمولا زبان آموزان قبل از اقدام برای شرکت در آزمون از خود یا دیگران با تجربه می پرسند. چطور نمره بهتری در بخش رایتینگ مخصوصا نوشتن مقاله بگیرم؟. از آنجایی که آزمون پی تی ای در فرایند کاملا کامپیوتری ارائه می شود، بهتر است که یک الگوی ذهنی مناسب برای نوشتن مقاله برای خود داشته باشید. این پست روش هایی که می توانید نمرات مرتبط با مهارت های رایتینگ را ارتقاء دهید را شرح میدهد:

۱- پیروی از یک الگوی نوشتار استاندارد

الگوها همیشه بد نیستند و منظور ما الگوی نوشتار آماده و ارائه آن در امتحان نیست. بلکه یک چارچوب ذهنی منسجم برای نوشتن است.

سیستم پردازش گر کامپیوتری که موظف به نمره دهی آزمون پی تی ای است، طبق داده های زبان آموزان در آزمون های گذشته و نمرات آن ها، اهمیتی به الگوی رایتینگ شما نمیدهد. تنها چیزی که باید در ذهن داشته باشید این است که از هر الگویی که در اینترنت پیدا می کنید در زمان امتحان استفاده نکنید. چراکه برخی الگوها به شدت تکراری هستند و ممکن است نمرات مربوط به مهارت نوشتار شما را به شدت کاهش دهند.

بهتر است در هماهنگی با یک فرد با تجربه و کسی که سابقه نمره عالی در این آزمون را دارد از یک الگوی اختصاصی استفاده کنید و آن را به خاطر بسپارید. در آزمون های اخیر زبان آموزان دیده شده که برخی الگوهای تکراری که از سایت های اینترنتی گرفته شده به شدت تاثیر منفی در نمره نهایی دارند.

۲- سرعت تایپ خود را افزایش دهید.

تایپ ده انگشتی را فرا بگیرید و اجازه ندهید سرعت پایین تایپ شما را از دیگران عقب بیاندازد.

در هنگام تایپ با کامپیوتر بسیاری از ما دچار خطاهای کوچک گرامری، نقطه گذاری و غیره می شویم. می توانید با تمرین در بخش تمرین رایگان پی تی ای thepte علاوه بر افزایش سرعت تایپ، خطاهای در حین تایپ را نیز کاهش داده و شاهد بهبود روند نمرات خود در این بخش باشید. علاوه براین، ویدیوهای بسیاری در فضای اینترنت مانند یوتیوب در مورد تایپ با هر دو دست وجود دارد که به شما شدیدا توصیه می کنیم.

۳- تایپ در نوت پد یا پلتفرم های استاندارد

تمرین در نوت پد یا پتلفرم های استاندارد فضای مشابه و بدور از استایل دارد.

از نرم افزارهایی مانند مایکروسافت ورد که خطاهای شما را به صورت خودکار تصحیح می کنند استفاده نکنید. فضای ساده نوت پد و یا فضای تمرینی thePTE اختصاصا برای تمرین مشابه آزمون است. پس از محیط هایی که در هنگام تایپ به یاری شما می آیند و خطاها را به صورت خودکار تصحیح می کنند پرهیز کنید.

۴- کمتر از کیبورد لپ تاپ استفاده کنید.

درصورتی که از لپ تاپ استفاده می کنید بهتر است برای خود یک کیبورد مجزا تهیه کنید. چراکه بسیاری از زبان آموزان گلایه دارند که کیبوردهای آن ها در زمان آزمون اصلی بسیار متفاوت از کیبورد تمرینی آن ها در خانه بوده است. بنابراین توصیه می کنیم که در این مورد تجدید نظر کنید و از یک کیبورد مجزا به صورت باسیم یا بی سیم برای لپ تاپ خود بهره ببرید.

تصویر روبرو از یک کیبورد متعلق به سیستم های آزمون اصلی پی تی ای است :

این کیبوردها معمولا کلیدهای درشت و سفت تری دارند.
(Visited 157 times, 1 visits today)

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *