در بخش گفتار (Speaking) آزمون پی تی ای از فناوری به نام Voice to Text بهره برده می شود. این فناوری در بخش تمرین و ماک تست thepte نیز یکسان است. اما این فناوری روشی برای تبدیل آنچه داوطلب آزمون بیان می کند به نوشتار و در نهایت نمره دهی آن نوشتار است. فناوری تبدیل صوت به متن، موضوعی جدید نیست و سال ها در ابزارهایی مانند گوشی های همراه و کامپیوترها در قالب محصولاتی مانند SIRI یا دستیار گوگل در دسترس عموم کاربران بوده است.

تکنولوژی تبدیل صوت به متن درآزمون پی تی ای پیرسون

موسسه پیرسون نیز به عنوان برگزار کننده آزمون پی تی ای از این فناوری تبدیل صوت به متن در آزمون خود بهره می برد. با تبدیل شدن صوت به متن مراحل تصحیح و ارزیابی فرایندی روتین و معمول را طی خواهد کرد. اما کلید طلایی و اصلی این موضوع همان تبدیل صوت به متن است چراکه اگر فناوری از هوش مصنوعی مناسبی برخوردار نباشد و نتواند صدای داوطلب را از صدای محیط تمیز دهد ممکن است بسیاری از کلمات در هنگام شلوغی مرحله اسپیکینگ آزمون جا بیافتد و در نهایت نمره داوطلب افت شدید کند.

ما در ساختار پلتفرم آنلاین تمرینی و ماک تست خود در سایت thepte سعی کرده ایم با تو موتور تشخیص صدا کیفیت خروجی متنی از صدای داوطلب را افزایش دهیم و با این کار دقت متن خروجی بسیار بالاتر رود. مطمئنا موسسه پیرسون نیز از ابزارهای تجاری بسیار معتبری نظیر هوش مصنوعی IBM و یا گوگل در ترجمه صوت بهره می برد.

با این حال توصیه ما به شما : خواندن مطلب تمرکز در هنگام بخش اسپیکینگ آزمون پی تی ای است.

در ادامه به تصویری از یک تحلیل علمی از تمرین ( تکرار جملات ) در بخش گفتار آزمون پی تی ای می پردازیم. همانطور که در تصویر مشخص است تاکید بر سه کلمه کلیدی Need، these و out است. این کلمات تعیین کننده نمره اصلی مهارت تلفظ (pronunciation) شما خواهد بود. پس در صورت شنیدن یک جمله و برای تکرار و کلمات کانونی به درستی گوش دهید و آن ها را تکرار کنید تا نمره کامل را در این بخش دریافت کنید.

کلمات کانونی در نمره دهی تلفط پی تی ای

بنابراین در هر بخش از سوالات گفتار مخصوصا در نوع ( تکرار جملات) شما دو دسته از کلمات را خواهید داشت. کلمات محتوایی و کلمات تلفظی. به خاطر بسپارید که هیچ نمره منفی در این بخش وجود ندارد. پس تلاش کنید که تعداد بیشتری از کلماتی که شنیده اید را تکرار کنید. در کلاس های آنلاین thepte ما به زبان آموزان کمک می کنیم که چطور کلمات کانونی را در جملات شناسایی و آن ها را بی درنگ تکرار کنند.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *