آزمون پی تی ای با اطمینان از امتحان آیلتس به دلایل زیر بهتر است:

۱- نتیجه سریع آزمون

در آزمون پی تی ای کمتر از ۴۸ ساعت کارنامه خود را آنلاین دریافت می کنید.

نتیجه آزمون PTE در کمتر از ۱۲ ساعت در ۸۰ درصد اوقات برای آزمون دهندگان ارسال می شود. در سمت دیگر، آزمون آیلتس بطور استاندارد در حدود ۱۳ روز برای مشخص شدن نتایج زمان لازم دارد. حتی آزمون آنلاین و کامپیوتری آیلتس هم مدتی در حدود ۵ روز نیاز به زمان دارد.

2. نتایج بهتر

افرادی که آزمون آیلتس و آزمون پی تی ای را شرکت کرده اند، از نتایج بهتر در آزمون پی تی ای خبر میدهند.

بسیاری موافق هستند که گرفتن میانگین نمره ۸ در آزمون آیلتس بسیار سخت است. این موضوع مخصوصا در بخش رایتینگ (‌ نوشتار )‌ آزمون نیز محسوس تر است. اما در آزمون پی تی ای فرایند اخذ نمره خوب آسان تر است.

3. زمان کوتاه تر آزمون

آزمون پی تی ای بین ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه تا ۳ ساعت و ربع است.

آزمون آیلتس معمولا شنبه ها از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر و بدون برگزاری بخش اسپیکینگ اجرا می شود. در سوی دیگر، آزمون پی تی ای مدتی در حدود ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه تا ۳ ساعت و ربع زمان می برد و همزمان بخش اسپینکینگ نیز آزمون گرفته می شود. آزمون پی تی ای هر روز هفته در شهرها و کشورهای مختلف اجرا می شود.

4. زمان و تاریخ های آزمون بیشتر

محدودیت بسیار کمتری در آزمون پی تی ای وجود دارد.

آزمون PTE بازه زمانی بسیار خوبی را از ۸ صبح تا ۸ عصر در اختیار آزمون دهندگان قرار میدهد. می توانید با توجه به زمان بندی مورد نظر خود در این آزمون شرکت کنید و مجبور نیستید در یک زمان و ساعت کاملا بدون تغییر آزمون خود را شرکت کنید.

5. کارنامه جزئی تر

کارنامه PTE بسیار جزئی به مهارت ها و بخش های آزمونی می پردازد.

در نهایت، آزمون آیلتس توانایی های شما را در چهار مهارت اسپیکینگ، رایتینگ، لیستینگ و ریدینگ آزمون می کند. اما این موضوع در آزمون PTE در قالب ۱۰ مهارت و زیر مهارت نمره دهی می شود. مهارت هایی مانند گرامر، تبحر کلامی (Oral Fluency)، تلفط (pronunciation)، املاء (pronunciation)، دایره لغات (vocabulary) و written discourse.

اطلاعات بیشتر درباره آزمون PTE نیاز دارید؟

وب سایت thepte.ir پشتیبان فارسی سایت thepte.com در استرالیا می باشد. شما همانند افرادی که در سرتاسر جهان در آزمون های ما شرکت می کنند قادر هستید بصورت رایگان در آزمون های شبیه سازی شده شرکت کنید. همچنین در صورت خرید اشتراک می توانید دسترسی کامل به وب سایت مرجع برای آزمون ماک و پلتفرم تمرینی آنلاین داشته باشید.

(Visited 118 times, 1 visits today)

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *