یکی از شاخص ترین سوالات آزمون PTE، حتما بخش سوالات مربوط به Write from Dictation (WFD) است. این بخش که به نوعی تمرین دیکته نویسی به زبان ساده نیز لقب می گیرد، بالاترین نمره را در میان سایر سوالات از آن خود دارد.

داوطلبان آزمون PTE به طور معمول در هر بار امتحان ۳ الی ۴ سوال از این نوع سوال دریافت می کنند. این نوع سوال به عنوان آخرین بخش از ماژول بخش شنیدار (Listening) است. گاهی داوطلبان زمان لازم برای انجام این تمرین را از دست میدهند و نمره نهایی آن ها در کارنامه به شدت افت خواهد کرد.

در صورتی که مایلید نمره ی خوبی در این بخش از آزمون دریافت کنید به موارد زیر دقت فراوان داشته باشید:

۱- مدیریت زمان در امتحان پی تی ای

یکی از چالشی ترین بخش ها در امتحان پی تی ای مدیریت صحیح زمان است.

اکثر داوطلبان بار اول آزمون پی تی ای به اولویت بندی زمان خود در هنگام‌ آزمون کمترین توجه را دارند. بنابراین وقتی که بخش انتهایی آزمون یعنی سوالات WFD می رسند، یا زمانی برای آن ها باقی نمانده و یا آنقدری زمان ندارند که بتوانند به درستی به سوالات پاسخ بدهند.

۲- نقطه گذاری الزامیست.

اگر نقطه گذاری صحیحی انجام نشود منجر به نمره بسیار پایین در کارنامه PTE خواهد شد.

در صورتی که در سوالات WFD که به گونه املاء گفتار به نوشتار است از نقطه در انتهای جمله خود استفاده نکنید، آنگاه نمره خود را از دست خواهید داد. این موضوع با همین اهمیت بالا برای شروع کردن جمله با حرف بزرگ (Capital letter) نیز صادق است. بسیار به این دو مورد در هنگام نوشتن دقت کنید.

۳- نمره منفی در WFD وجود ندارد

بدون نمره منفی با خیال راحت تری می توان اقدام به نوشتن آنچه شنیده ایم بکنیم.

اهمیت این سرتیتر برای افرادی که ابعاد اصلی آن را درک کنند بسیار واضح است. نمره منفی نداشتن یک جور برداشته شدن بار سنگین و استرس در هنگام نوشتن آنچه شنیده ایم هست. برای مثال اگر املای یک کلمه را نمی دانید بهتر است آن کلمه را با هر املایی بنویسید به جای اینکه خالی بگذارید.

(Visited 445 times, 1 visits today)

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *