حداقل ۴ دلیل اصلی را می توانیم برای استفاده از ماک تست ها قبل از آزمون اصلی نام ببریم.

تمرین کردن موجب عالی شدن می شود

۱- همه ما شنیدیم که از قدیم گفته می شه؛ تمرین کردن موجب عالی شدن می شود. حالا وقتی قرار است درباره آزمونی صحبت کنیم که خارج از ایران برگزار می شود و با هزینه های بسیار و زمان بندی های دشوار قرار است در آن شرکت کنیم؛ تمرین کردن یک اختیار یا گزینه محسوب نمی شود. بلکه تمرین کردن در این شرایط یک اجبار و ضرروت واقعیست. هزینه کردن برای تمرین خوب به شما کمک می کند تا در زمان امتحان هیچ غافلگیری عجیبی را تجربه نکنید و با تمامی شرایط مرتبط با آزمون آشنا باشید.

بسیاری از زبان آموزان ما که زبان پایه و مادری آن ها انگلیسی بوده ( در سابقه قبلی آن ها، با فرض اینکه نیاز به تمرین ندارند، چرا که قرار نیست در امتحانی که مربط به زبان مادری آن هاست مردود بشوند) در آزمون اصلی شرکت کردند. خوب همه چیز بر وفق مراد آن ها پیش نرفته و متاسفانه در امتحان اصلی نمره خوبی کسب نکردند.

زمان بندی در امتحان پی تی ای مهمترین فاکتور است.

۲- مدیریت زمان یک فاکتور حیاتی در آزمون PTE Academic است. در تمامی مهارت ها به جز بخش گفتار (‌Speaking)، شخص نیاز است که با زمان بندی صحیح به پاسخ دهی به سوالات بپردازد. در غیر این صورت ممکن است در بخش هایی مانند شنیدار (Listening) زمان کافی برای پاسخ دهی به سوالات مهمی مانند (Write from Dictaion) را نداشته باشید و در نهایت در حدود ۴۰ امتیاز از ۹۰ امتیاز را از دست بدهید.

با تمرین پی تی ای در وب سایت thepte می توانید با زمان بندی درست شرایط آزمون واقعی را تجربه کنید و نقاط ضعف و وقتگیر خود را به درستی شناسایی کنید.

۳- بیشتر آزمون های شبیه سازی شده (‌ماک تست)‌ پی تی ای، بستری مشابه آزمون اصلی را دارند تا زبان آموز با تجربه یکسان محیط و سوالات آزمون کاملا درک یکسانی از ازمون اصلی پی تی ای داشته باشد. شما در نهایت و انتهای یک آزمون ماک باید کارنامه ای مشابه آزمون اصلی دریافت کنید که مهارت های شما را به صورت دقیق نمره دهی کرده باشد. تا در این حالت مهارت های ضعیف و قوی خود در آزمون پی تی ای را شناسایی کنید و برای رفع آن در کلاس های آنلاین شرکت کنید.

۴- شناسایی نقاط ضعف و قوت، هیچ چیز بهتر از این نیست که قبل از آزمون اصلی و هزینه بسیار برای شرکت چندین باره در این آزمون نقاط ضعف خود را شناسایی کنیم. با اجرای تمرین های آنلاین و انجام ماک تست های پلتفرم هایی مانند thepte می توانید نقاط ضعف و قدرت خود در پاسخگویی به سوالات را شناسایی کنید.

(Visited 137 times, 1 visits today)

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *