همه داوطلبان در زمان آزمون خود ماقبل بخش شنیدار (‌Listening) دقیقا ۱۰ دقیقه فرصت استراحت خواهند داشت. این وقفه کوتاه به نحوی فرصتی است برای تجدید قوا و تمرکز بیشتر در بخش مهم لیسینیگ آزمون.

حتما مقاله ای که درباره وسایل همراه در آزمون PTE و در زمان ترک آزمون نوشتیم را بخوانید:

با توجه به اینکه این فرصت استراحت ۱۰ دقیقه ای کاملا اختیاری است و داوطلب می تواند از استفاده از این زمان انصراف دهد، مزایا و معایب استفاده از زمان استراحت را در این مقاله مرور می کنیم:

بزرگترین مزیت اخذ زمان استراحت در آزمون پی تی ای، کاهش استرس و البته استفاده از سرویس بهداشتی در صورت نیاز است. گاهی اوقات شستشوی دست و صورت و همینطور کمی قدم زدن به مراتب بسیار استرس را می تواند کاهش دهد. همچنین دور شدن موقت از کابین امتحان نیز می تواند کمی هوای تازه به فرد برساند.

در سوی دیگر این داستان برخی از داوطلبان، تنفس ۱۰ دقیقه ای را به دلایلی که در ادامه قید می کنیم استفاده نمی کنند. مهمترین دلیل این افراد نگرانی از گذر زمان است. چراکه اگر بیش از ۱۰ دقیقه بگذرد، زمان اضافه از زمان بخش شنیدار کم خواهد شد. در این حالت امتحان به صورت خودکار شروع می شود. گرچه این نگرانی کمی دور از واقعیت است و کاربر با کمی حواس جمعی می تواند با استراحتی کوتاه سریع به محل آزمون خود برگردد. البته که برخی اوقات به دلیل همزمانی همه داوطلبان در استفاده از وقت استراحت ممکن است در صف چک و بررسی قبل از ورود به محل آزمون بایستیم.

با این حال بهتر است از ۱۰ دقیقه استراحت، یک استراحت ۵ دقیقه ای داشته باشیم و هم نگرانی دیر رسیدن را حل کنیم و هم استرس خود را برای یک شروع قوی تر کاهش بدهیم.

(Visited 79 times, 1 visits today)

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *