باور عمومی بر این است که مرکزی که زمان بندی شلوغ تری دارد و استقبال بیشتری از آن می شود، از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است. در این مقاله به بررسی ویژگی های یک مرکز آزمون پی تی ای می پردازیم.

با مشاهده صفحه رزرو امتحان پی تی ای و موقعیت های مکانی مختلف اولین سوالی که در ذهن داوطلبان شکل می گیرد محل مناسب آزمون است. مخصوصا برای ایرانی ها این موضوع یک چالش اجتماعی بسیار مهم است. از هزینه های سفر به کشور مقصد، آشنایی با محیط و محله برگزاری آزمون تا حتی شرایط اخذ ویزا در وضعیت پاندمی کرونا موارد مهمی است که قبل از هرگونه تصمیم ما را به چالش می کشد.

اما قبل از بررسی محیط برگزاری و یا کشور مقصد بهتر است نحوه انتخاب صحیح خود محل برگزاری تست را بررسی کنیم.

چطور از کیفیت یک مرکز آزمون مطمئن شویم؟

خوب قانون اول در انتخاب هر چیز یا فردی، قانون محبوبیت آراء جمعی است. اگر یک مرکز آزمون در تقویم از استقبال عمومی بالایی برخوردار است شاید دلیل اولش این باشد:

  • در صورتی که یک مرکز آزمون از سیستم های کامپیوتری قدیمی، کیبورد و یا هدفون و سایل جانبی ضعیفی برخوردار باشد شانس شرکت مجدد در این مرکز آزمون به صفر می رسد.
  • تعداد زیادی از داوطلبان شرکت در آزمون پی تی ای برای بار چندم در این آزمون شرکت می کنند، در نتیجه احتمال شرکت آن ها در یک مرکز ضعیف بسیار کم است.
محل برگزاری آزمون پی تی ای

در این راستا شما با سر زدن به صفحه اصلی انتخاب و زمان آزمون پی تی ای، می تواند در دسترس بودن نزدیک ترین زمان یک مرکز آزمون را مشاهده کنید. مراکز آزمونی که بر فرض برای حتی فردا نیز امکان ورود به آزمون را دارند از تعداد کمتری علاقمند برخوردار هستند. و آن هایی که در تاریخ های نزدیک پر هستند ممکن است مورد علاقه داوطلبان باشند.

البته که این یک استدلال ۱۰۰ درصد قطعی نیست و براساس تجربه و آمار شرکت در آزمون های گذشته محسوب می شود. اما توصیه ما به داوطلبانی از ایران ابتدا شرکت در آزمون های ماک تست شبیه سازی شده و تمرین های آنلاین است. چراکه این آزمون ها با هزینه کم و یا حتی رایگان می توانند احتمال اخذ نمره خوب را در شما بالا ببرند.

در انتها کاربرانی که از ایران برای شرکت در آزمون پی تی ای شرکت می کنند معمولا یکی از دو محل استانبول و یا باکو را برای شرکت در آزمون انتخاب می کنند. هر دو محل از شرایط برگزاری خوبی برخوردار هستند. البته که بسیاری به نفع باکو رای می دهند.

(Visited 84 times, 1 visits today)

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *